کناف ایران

شاید گزاف نباشد اگر بگوییم یکی از بزرگترین خطرها در درجه اول برای مردم در درجه دوم برای طبیعت و محیط زیست زلزله می باشد. بیشترین زمین لرزه هایی که در دنیا اتفاق می افتد با جزئی ترین شدت و آسیب هایی کم می باشند. البته این را هم باید در نظر داشته باشیم که لزله هایی که با شدت متوسط هم اتفاق می افتد هم می تواند آسیب های قابل توجهی داشته باشد مخصوصا که بیشتر زلزله ها دارای پس زلزله هم می باشند.در زلزله هایی که اتفاق می افتد یک ساختمان ممکن است آسیب های جزئی یا کلی ببینید و در بدترین حالت ممکن است که یک ساختمان به کل نابود شود که به دلیل اینکه امکان پیش بینی زلزله ها وجود ندارد تلفات جانی و مالی زلزله زیاد می باشد. کاهش وزن ساختمان با کمک محصولات کناف ایران می تواند به این مهم کمک کند.

وزن سبک ساختمان با کناف ایران

 کناف ایران

یکی از مهمترین دلایلی که میزان آسیب را افزایش می دهد این می باشد ساخت و ساز ها به طور قابل  توجهی افزایش پیدا کرده است و علت دوم این است که این ساختمان ها بر پایه و اصول ساخته نمی شود اصول مقاوم بودن در برابر زلزله اگر در ساختمان ها جدی گرفته شود از آسیب های غیر قابل جبران جلوگیری می شود.

پس می توان نتیجه گرفت که زلزله ها یک مشکل بزرگ هستند مخصوصا برای صنعت ساخت و ساز .این را در نظر داشته باشید که ساختن ساختمان هایی که در برابر زلزله مقاوم باشند کار مهمی است که به راحتی نمی توان از آنجام آن برآمد.

تصور کنید کشوری مثل ژاپن با زلزله های وقت و بی وقتی که می آید اگر به فکر ساخت ساختمان های با کیفیت نباشد چه آسیب های جبران ناپذیری متوجه این کشور می شود. یکی از کارهایی که کشور ژاپن در این زمینه انجام داده است این است که وزن مرده ساختمان را کاهش می دهد و یکی از مواردی که باعث می شود وزن مرده ساختمان کاهش پیدا کند استفاده از دیوار کناف می باشد.

 کناف ایران

خطرات کمتر زلزله با کناف ایران

مهندسان در ژاپن امروزه دیگر در  فضای داخلی از سفال و بلوک برای پارتیشن بندی استفاده نمی کنند,آن ها بر این عقیده هستند بعد از مرحله سبک سازی ساختمان که آن هم  با استفاده از بتن سبک انجام میگیرد باید در مرحله بعدی باید سقف را سبک کرد و برای این کار بهترین گزینه استفاده از پانل های گچ برگ می باشد در ایران پنل های گچ برک با نام کناف شناخته می شود. در کنار مزیت سبک بودن  این نوع سقف کناف فضای داخلی را مقاومت تر و  به آن استحکام می بخشد. در طی تحقیقاتی که انجام شده است اگر شما در ساختمانی که می سازید از سیستم کناف استفاده کنید از بار اصلی ساختمان ۳۰ درصد کاسته می شود و ساختمان سبک تر می شود

با استفاده از محصولات کناف ایران در هر جای ایران که باشید می توانید ساختمان هایی بسیار مقاوم بسازید تا در برابر زلزله کمترین آسیب متوجه شما و عزیزان شما باشد.

استفاده از دیوار کناف در ساختمان نقش مهمی را در برابر زلزله بازی می کنند.چون با استفاده از دیوار کناف وزن کلی ساختمان به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

شرکت ابنیه سازان بیستون با سال ها تجربه  در زمینه مشاوره، طراحی، تامین مصالح، مدیریت و اجرای پروژه های ساختمانی اعم از سازه، معماری، دکوراسیون داخلی ,بازسازی و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی استفاده از محصولات کناف ایران را به شما پیشنهاد میدهد.